Bize Ulaşın

Aşağıdaki formu doldurarak bilgi talep edebilirsiniz.

7/24 Yanınızdayız

Ağrı Polikliniği (Algoloji)

Yaklaşımımız

Uluslararası Ağrı Araştırmaları Teşkilâtı’nın 1979 yılında, “Vücudun herhangi bir yerinden kaynaklanan, organik bir nedene bağlı olan veya olmayan insanın geçmişteki tüm deneyimlerini kapsayan, hoş olmayan bir duyudur." diye tanımladığı ağrı, her insanın hayatı boyunca karşıladığı bir deneyimdir. Ağrı, iki grupta ele alınmaktadır.

İlki, çeşitli hastalıkların habercisi olan akut (iveğen) ağrıdır. Akut ağrı bir hastalık belirtisi ve vücuttaki doku hasarının habercisidir. Akut ağrı için vücudun alarm sistemi de denebilir.

Kronik (süreğen) ağrılar ise ikinci tip ağrılar sınıfına girer. Kronik ağrılar 6 aydan (bazı durumlarda 3 aydan) uzun süren ağrılardır. Kronik ağrı hastalık habercisi değil, tam anlamıyla sorundur. Ağrı Klinikleri’nin ana amacı ağrılı hastaların tanısının doğru ve hızlı şekilde konması ve tedavilerinin yapılmasıdır. Okan Üniversitesi Hastanesi’nin Ağrı Kliniği’nde hastalara multidisipliner bir yaklaşımla teşhis ve tedavi hizmeti verilmektedir. Okan Üniversitesi Hastanesi  Algoloji Bölümü olarak, kronik ağrı tedavisinde kullanılan tüm yöntemleri uygulanmaktadır. Özellikle girişimsel yöntemlerle ağrı tedavisi uygulamaları; radyo dalgaları kullanarak yapılan sinir blokları, kalıcı morfin pompaları ya da omurilik pillerinin takılması, bel-boyun fıtıklarında uygulanan enjeksiyonlar, disk içine yapılan enjeksiyonlar, kalıcı port-pompa sistemleri gibi birçok ileri tedavi uygulaması da yapılmaktadır.

 

Ağrı Polikliniği’ne başvuran hastaların en çok şikayetçi olduğu ağrılar:

-     Bel ve bacak ağrıları

-     Boyun ağrıları

-     Baş ağrıları

-     Sırt ağrıları

-     Omuz-kol ağrıları

-     Yüz ağrıları-nevraljiler

-     Damar tıkanıklığına bağlı ağrılar

-     Kanser ağrıları

-     Nedeni belirlenemeyen ağrılar