Rejeneratif Tıp ve Kök Hücre Merkezi

Rejeneratif (yenileyici), tıp son yıllarda tıp birçok alanda kullanılmaktadır. Rejeneratif tıp sayesinde normal fonksiyonunu yitirmiş hücre ya da dokuların ve hatta organların yenilenmesi ve tekrar fonksiyonel hale gelmesi mümkün olmaktadır. Bu alanda yapılan çalışmalarda özellikle kişinin kendisinden elde edilen yenileyici hücreler ve kök hücreler kullanılmaktadır. Bu yöntemin tercih edilmesinde tedavi süresince ve sonrasında diğer tedavilere oranla daha az yan etkiye sahip olması büyük önem taşımaktadır.

Günümüzde tip 1 diyabet, kardiyovasküler hastalıklar ve hatta merkezi sinir sistemini etkileyen hastalıkların tedavilerinde rejeneratif tıptan yararlanılmaya başlanmıştır. Kişinin kendi kanında elde edilen hücreler kozmetik alanında yaşlanmanın etkilerinin azaltılması, yaşlanan bölgelerin yenilenmesi amacıyla da kullanılmaktadır.

Okan Üniversitesi Hastanesi Rejeneratif Tıp Kök Hücre Merkezi’nde tedavi amacıyla, güvenli biyolojik ürünler üretilmektedir. Kök hücre çalışmalarında elde edilecek ilerlemenin tıp dünyasının geleceğine yön vereceği inancımızla amacımız; genetik bilimleri ve biyoteknolojideki gelişmeleri kullanarak, hastalarımıza hücresel ve doku bazlı yeni tıbbi tedaviler sunmaktır.