Bize Ulaşın

Aşağıdaki formu doldurarak bilgi talep edebilirsiniz.

7/24 Yanınızdayız

TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı ile Okan Üniversitesi Hastanesi Tıp Fakültesi arasında sağlık hizmeti alımında protokol imzalandı!

TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı ile Okan Üniversitesi Hastanesi Tıp Fakültesi arasında sağlık hizmeti alımında protokol imzalandı!

TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı ile Okan Üniversitesi Hastanesi Tıp Fakültesi arasında sağlık hizmeti alımında protokol imzalandı. 

TBMM'de, sağlık yardımından yararlanan milletvekillerinin muayene ve tedavi edilmeleri ile ilgili Okan Üniversitesi Hastanesi Tıp Fakültesi ile TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı arasında, TBMM Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu ve Okan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Şule Kut tarafından protokol imzalandı. 

TBMM Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Okan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Şule Kut ve heyetini TBMM'de görmekten dolayı memnuniyet duyduğunu ifade etti. 

Kumbuzoğlu, protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, çeşitli üniversiteler ile sağlık alanında iş birliği protokolleri imzaladıklarını hatırlatarak, bu protokollerin giderek yaygınlaştığını söyledi. 

Kumbuzoğlu, milletvekilleri ve yakınlarına Üniversite hastaneleri tarafından daha kaliteli, erişilebilir ve tıp bilminin genel kabul gören kurallarına uygun ayakta ve yatarak tedavi hizmetinin sunulabilmesi, muayene ve diğer tedavilerinin öğretim üyeleri gözetiminde sağlanması, ileri tetkik ve tahlillerin en kısa sürede yapılabilmesi, yatarak yapılan tedavilerinin gerekli nekahat ortamının sağlanmasına yönelik otelcilik hizmetlerinin sunulabilmesi amacıyla Tıp Fakültesi Üniversite Hastaneleri ile sağlık hizmeti alımında protokoller imzaladıklarını hatırlattı. 

İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Tıp Fakültesi ile imzalayacakları olan protokolün, TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatının Üniversite Hastaneleri ile imzalayacağı 22. Protokol olduğunu anımsatan Kumbuzoğlu, insan sağlığının çok önemli olduğuna vurgu yaptı. 

TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı olarak milletvekili ve yakınlarına yaklaşık 12.000 kişilik bir topluma hizmet ettiklerini, milletvekilleri ile yakınlarının en kaliteli ve en hızlı bir biçimde sağlık hizmetlerine ulaşabilmeleri için çalıştıklarını ifade eden Kumbuzoğlu, amaçlarının milletvekilleri ve yakınlarına en iyi sağlık hizmetini sunmak olduğunu söyledi. 

Kumbuzoğlu ayrıca protokol sürecinde desteği ve emeği geçen herkese, Okan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Şule Kut ve diğer ilgililere teşekkür etti. 

Kumbuzoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde rektörü bayan olan bir üniversite ile böyle bir protokolü imzaladıkları için ayrıca memnuniyet duyduğunu belirterek Okan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Şule Kut'un Dünya Kadınlar Günü'nü de kutladı. 

Okan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Şule Kut ise TBMM çatısı altında bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti. 
Kut, 1999 yılında kurulmuş bir üniversite olarak 25.000 öğrencisi bulunan bir üniversite olduklarını söyledi. 

Kut, protokolün hayırlı olmasını dileyerek, Okan Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin Türkiye'nin en iyi hastaneleri arasında olduğunu söyledi. 

Okan Üniversitesi mensubu 25.000 öğrenciye de en iyi hizmeti verdikleri için kalabalık topluluklara sağlık hizmeti vermekte tecrübeli olduklarının altını çizen Kut, 12.000 kişilik milletvekili ve yakınlarına da bu hizmeti en iyi şekilde vermek için çalışacaklarını, bundan dolayı da mutluluk duyduğunu ifade etti. 

TBMM'den işbirliği teklifinin gelmesinin son derece memnuniyetle karşıladıklarını belirten Kut,"Ben protokolün hazırlanmasında emeği geçen başta Genel Sekreter olmak üzere herkese teşekkür ederim." dedi. 

Konuşmaların ardından Kumbuzoğlu ve Kut karşılıklı olarak protokolü imzaladı. Daha sonra TBMM Genel Sekteri Kumbuzoğlu, Rektör Kut'a TBMM'nin logosu bulunan çini tabağı hediye ederken Rektör Kut 'da Kumbuzoğlu'na çini tabağı takdim etti.