Bize Sorun

Aşağıdaki formu doldurarak bilgi talep edebilirsiniz.

7/24 Yanınızdayız

Alın Germe Estetiği İle Gençleşin!

Alın Germe Estetiği İle Gençleşin!

Alın Germe Estetiği İle Gençleşin!

Gözlerimiz ve kaşlarımız yüz ifademizin odak noktasıdır. Bu sebeple yüzün üst bölgesinin güzelleştirilmesi amacıyla ilk olarak göz kapaklarına müdahale düşünülür.  Eğer kişide alın bölgesinde sarkma varsa, alın derisi gerilir ve kaşlar yukarıya alınır. Bu müdahaleyle göz kapağı deri bollukları alınmış olur ve çoğu zaman üst göz kapağı ameliyatına gerek duyulmaz.

Sağlıksız Beslenme ve Düzensiz Yaşam Tarzı Cilde Zararlı!

Yaşlanma sonucu alın derisinde de gevşeme ve sarkma başlar ve alında var olan çizgiler daha da derinleşir. Bunun sonucunda kaşlar aşağı doğru inmeye başlar ve kişide üzgün, yorgun bakışlı bir ifade oluşur. Buna ek olarak sağlıksız beslenme, düzensiz yaşam tarzı, sigara, stres, mimikler, hava kirliliği gibi faktörler de estetik açıdan rahatsızlık verici bu sonucu kolaylaştırır. Fakat bazen de gençlerin alın bölgesinde derin kırışıklar olmasa bile, yapısal olarak derinin sarkık olması ve kaşların aşağıya düşüklüğü söz konusu olabilir. Kadınların ve erkeklerin hoşlanmadıkları derin alın çizgileri ve kaşlarda aşağı kaymayı düzeltecek alın germe ameliyatları, 40 yaşın üzerinde alnında çizgiler oluşmuş sağlıklı kadın ve erkeklere uygulanabiliyor.

Alın Germe Estetiği İle Birlikte Neler Yapılır?

Alın germe işlemi için iki teknik mevcuttur. Bunlardan ilki neredeyse artık hiç uygulanmayan klasik alın germe ameliyatıdır. Bu operasyonda alın derisi, saçların içinden, iki şakak arasında kalan bölgeden kesilir. Sonra alın yukarı doğru gerdirilir ve fazla olan deri kesilir ve alınır. Gerginleşmiş olarak tekrar dikilir. Endoskopik alın germe ameliyatı ise uygulanan diğer bir yöntemdir. Bu ameliyat sırasında öncelikle deri saçların içinde kalacak biçimde sağ ve sol şakak bölgesinde birer tane, alnın sağ ve sol üst kısmında da yine birer tane olarak 1,5-2 cm uzunluğunda kesilmektedir. Çapı 0,5 cm olan bir kamera bu kesilen yerlerden bir tanesine yerleştirilir. Diğer kesiklerden ise endoskopik cerrahi operasyonları için özel tasarlanmış aletler sokulur. Aletlerle derinin altında kaslar bağlı oldukları kaslardan ayrılır, aşağı doğru sarkmalara ve çizgilere neden olan kaslardan küçük bir bölüm kesilip alınır. Ardından da kemiklerden ayrılmış olan deri yukarı doğru sabitlenir. Endoskopik alın germe operasyonlarının bir avantajı da klasik alın germe ameliyatlarında meydana gelen boydan boya kesik izinin bu operasyonda oluşmamasıdır. Bu yöntemlerden hangisinin kullanılacağına cerrah karar verir. Kesilen yerler kendiliğinden eriyen iplikler ile dikilir. Bu işlemler sonucunda da alnınız gerilmiş olur, aynı zamanda da kaşlarınız da yukarı doğru kalkmış olur.

Ameliyat Sonrasında Süreç Nasıl İşler?

Ameliyat sonrası alında ve gözlerin etrafında genel bir şişlik ve morarma olabilir fakat erken dönem genellikle rahat geçer. Hastada 2 hafta içinde kendiliğinden geçecek uyuşukluk ve gerginlik hissi de olabilir. Gözler, ağız ve burunu açık bırakacak şekilde baş sargısı da hastaya uygulanabilir. Hastanın saçlarını yıkamasına izin verilir ve pansumanları 3-4 günden itibaren açık bırakılır, Dikişler ise 7- 8 gün sonra alınır. Hastaya nadir de olsa rötuş gerekli olabilir. İlk günlerden itibaren makyaj yapabilir ve yaklaşık 10 gün sonra işine dönebilir. Fakat güneşten, ağır egzersizlerden kaçınması ve dış darbelerden korunması önerilir. Yeni verilen şekil, yerçekiminden etkileneceğinden kişinin yapısına göre bazen 8-10 yıl, bazen de ömür boyu dayanır.

 

Benzer Yazılar

Gamze Estetiği İle Gülüşlerinize Güzellik Katın
Gamze Estetiği İle Gülüşlerinize Güzellik Katın

Gamzeler, yüze karakteristik özellik kazandıran önemli yapılardı

Devamı

Aşırı Düzeltilmiş Burunlar Revizyon Sebebi!
Aşırı Düzeltilmiş Burunlar Revizyon Sebebi!

Bir zamanlar, günümüzdeki anlayış ve tekniklerden farklı, dönemin güzellik algısına uygun olarak geliştirilen tekniklerle aşırı oynanmış veya düzeltilmiş burunlar (hokka burun, kalkık burun ucu) yapmaya çalışılırdı.

Devamı

Göz Kapağı Estetiği İle Gençleşin!
Göz Kapağı Estetiği İle Gençleşin!

Kişiler, ilk tanıştıkları insanların öncelikli olarak gözleri ile iletişim kuruyorlar.

Devamı

Burun Estetiğinde Yeni Yöntem: Piezo Cerrahisi
Burun Estetiğinde Yeni Yöntem: Piezo Cerrahisi

Piezo burun estetiğinde, burnun yeniden şekillendirilmesi konusunda teknolojinin yüksek olanaklarından faydalanılır

Devamı

Meme Onarımı Nedir? Kimlere Yapılabilir?
Meme Onarımı Nedir? Kimlere Yapılabilir?

Meme kanserine yakalanan kadınların büyük bir çoğunluğu; ne yazık ki tedavide, kadın kimliğinin getirdiği önemli ögelerden olan memelerini veya bir bölümünü kaybedebilmekteydi. Ancak günümüzün ilerleyen tıbbı ve teknolojileri sayesinde “meme onarım cerrahisiyle” meme kaybı yaşanmadan da meme kanseri tedavi edilebiliyor!

Devamı

Volümetrik Yüz Germe (Facelift) Nedir?
Volümetrik Yüz Germe (Facelift) Nedir?

Yaşlanma doğal bir süreçtir; fakat bazı etkenler bu süreci hızlandırabilir

Devamı

Burun Estetiği
Burun Estetiği

Burun Estetiği İçin Uygun Adaylar Kimlerdir? Burun estetiği ameliyatı, burnun şeklini yeniden düzenlemeye yönelik bir estetik ameliyattır.

Devamı

Doğru Bakış İçin Doğru Kirpik Uygulaması
Doğru Bakış İçin Doğru Kirpik Uygulaması

Bir insanın yüzüne bakıldığında ilk dikkat edilen nokta, gözleridir.

Devamı

Dar Burun Sendromu Nedir?
Dar Burun Sendromu Nedir?

Küçük buruna sahip olan kişilerin hep ne kadar şanslı oldukları düşünülür.

Devamı