Bize Sorun

Aşağıdaki formu doldurarak bilgi talep edebilirsiniz.

7/24 Yanınızdayız

Burun Estetiği

Burun Estetiği

Burun Estetiği İçin Uygun Adaylar Kimlerdir?

Burun estetiği ameliyatı, burnun şeklini yeniden düzenlemeye yönelik bir estetik ameliyattır. Burnun hangi alanında sorun varsa, şikâyet varsa ona göre şekillendirilir.

Burunda kişiyi rahatsız edecek burun uzunluğu varsa, burun kemiği alın ile bir uyum içinde değilse ve kemikte bir yamukluk varsa, herhangi bir olay sonrası burunda şekil bozukluğu, kırılma olmuşsa, burun ucunun rahatsızlığı düşmesi varsa, burun için nefes alma problemi burunun şekil bozukluğundan kaynaklanıyorsa burun estetiği yaptırmaya uygun adaysınız diyebiliriz.

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi Ne Yapmam Lazım?

Aspirin kanamayı arttırıcı özelliği olan, en güçlü ilaçtır. Cerrahi doktorunuzla ameliyat öncesi ve sonrası her ayrıntıyı dile getirmeniz önemli bir noktadır. Aşamaları çok iyi bir operasyon yapılıp ilerleme kaydedilmişken, grip ilaçları gibi ilaçlar kullandığınız için operasyon sonrası kanamanız olabilir ve burnunuzda bozulma olabilir. Bu nedenle doktorların ilaç olarak kullanmanız gereken ilaçları ameliyat öncesi ve sonrası kullanmamanız gerekir. 

Ameliyat öncesi kan testleri yapılır. Kanama bozuklukları gibi çoğu sorunlar bu kanama testlerinde ortaya çıkıyor. Daha önceden operasyon geçirdiyseniz, kanamanız olağan kanamadan daha çok sürdüyse, herhangi bir yeriniz de kanama akışı normalden daha fazla sürüyorsa, doktorunuzu mutlaka daha önceden bilgi vermelisiniz.

Ameliyattan 1 gün önce:

Burun da mevcut kıllar ameliyat önce kesilmelidir. Burun kıllarını, operasyon öncesi temizlemek ameliyatı bir tık daha kolaylaştıracaktır. Ameliyata gelirken yüz temizlemiş olmakla birlikte yüzde makyaj olmamalıdır.

Kullanılmaması gereken ilaçlar:

Ameliyat öncesi balık yağı, keten tohumu, sarımsak, zencefil, e vitamini bulunduran ilaçlar, omega 3 içeren tüm ürünler kullanılmaması gerekir.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Yapılması Gerekenler?

5 gün boyunca 2-3 yastıkla uyumaya özen gösterilmelidir. Çok sıcak yerlerde durulmamalı, tansiyonunuzu etkileyecek durumlardan uzak durulmalıdır. Başınızı dik tutmalısınız. Banyo yapımında sorun teşkil edecek bir durum yoktur. Doktorunuzun belirttiği gibi 7-10 gün arası dönemde tamponu çıkarttırabilirsiniz.

Ameliyat Sonrası İz Kalır Mı?

Burun yapısına ve deri kalınlığına göre değişir. İz kalma potansiyelini etkileyen durumlar şöyledir:

Kalın deride hafif ince bir tel izi gibi iz kalma olasılığı daha yüksektir. Buna binaen genellikle bu durum erkeklerde daha çok seyir eder. Çünkü erkeklerin bayanlara nazaran derileri daha kalın ve daha yağlıdır. Beyaz tenlerde yine iz kalma olasılığı daha düşüktür.


 

Benzer Yazılar

İç Kulak Kristalleri Neden Baş Ağrısı Yapar?
İç Kulak Kristalleri Neden Baş Ağrısı Yapar?

Halk arasında iç kulak kristallerinin yerinden oynaması olarak bildiğimiz vertigo (BPPV); başın pozisyonu ile birden başlar ve kısa sürerek tüm dünyanın başınıza yıkılmış olduğu hissini veren bir baş dönme çeşididir.

Devamı

Burun Deviasyonu Nedir Nasıl Tedavi Edilir
Burun Deviasyonu Nedir Nasıl Tedavi Edilir

En bilinen ismi ile deviasyon; burun orta duvarının orta hattan kayması neticesinde yapmış olduğu burun tıkanıklığı durumudur.

Devamı

Kulak Hastalıkları ve Enfeksiyonları
Kulak Hastalıkları ve Enfeksiyonları

Soğuk ve mevsimsel ani değişen havalar hastalıklara ön ayak oluyor.

Devamı

Ağız Kuruluğunun Tedavisi
Ağız Kuruluğunun Tedavisi

Ağız kuruluğu; tükürüğün yeterli miktarda ağızda bulunmaması veya bulunamaması durumuna denir. Bu iki şekilde olabilir. Birinci neden tükürük yeteri kadar üretilemez. İkinci neden ise tükürüğün ağıza gelmesini engelleyen bir faktör vardır.

Devamı

Koku alma bozukluklarının tedavisi var mıdır?
Koku alma bozukluklarının tedavisi var mıdır?

Çevremizi algılamamızı sağlayan şey 5 duyu organlarımızdır. Koku duyusu da bunlardan biridir.

Devamı

Ses Sağlığını Korumak İçin Neler Yapılmalıdır?
Ses Sağlığını Korumak İçin Neler Yapılmalıdır?

İnsanlar sesine çok değer verir ve genellikle ses sağlığını korumak için hiçbir şey de yapmazlar. Sesi hasar gören kişiler daha sonra bu sorunu araştırır; ancak sesi zarar görmeden sesini korumak daha önemlidir.

Devamı

İşitme Kayıpları
İşitme Kayıpları

İşitme kaybı her yaşta hayatımızı etkileyen önemli bir sağlık problemi. Çocukluk çağında doğumsal veya hastalıklara bağlı işitme kayıpları meydana gelirken, çalışma hayatı ile gürültüye maruz kalma işitme sorunlarının gelişiminde etkili oluyor.

Devamı

Ramazan Ayında Farenjit ve Boğaz Reflüsüne Dikkat!
Ramazan Ayında Farenjit ve Boğaz Reflüsüne Dikkat!

“Farenjit ve boğaz reflüsü bu dönemde en sık karşılaşılan rahatsızlıklar”

Devamı

İşitme Kaybı Yaşadığını Nasıl Anlarsın
İşitme Kaybı Yaşadığını Nasıl Anlarsın

İşitme kaybının etkileri kendisini kademeli olarak göstermektedir.

Devamı

Soğuk Havalarda Farenjite Dikkat!
Soğuk Havalarda Farenjite Dikkat!

Son zamanlarda boğazınızda; ağrı, kuruluk ve yutma güçlüğü yaşıyorsanız ve ateşiniz varsa, bu şikayetlerinizin nedeni akut farenjit olabilir.

Devamı