Bize Sorun

Aşağıdaki formu doldurarak bilgi talep edebilirsiniz.

7/24 Yanınızdayız

Penis Protezi İle Sağlıklı Cinsel Hayat Mümkün

Penis Protezi İle Sağlıklı Cinsel Hayat Mümkün

Penis Protezi İle Sağlıklı Cinsel Hayat Mümkün!

Sertleşme sorunsalı, penisin kadın cinsel organına girişine yeterli olmayan sertleşme ve bunun sürdürülebilmesinin yetersiz olduğu durumlardır. Bu sorun 40 yaş üzerinde ki yaş aralığındaki erkeklerin %52’sinde görülebilmektedir. Sertleşme bozukluklarının cinsel hayatı engellediği durumlarda, başvurulan ilaç tedavileri ve damar ameliyatlarının karşılık vermediği veya sakıncalı olduğu tanısı konulan durumlarda penis protezi ameliyatları uygulanabilir. Bu ameliyatlara hazırlıkta hastaya kan testi ardından, renkli ultrasonografi yapılır. Sertleşme güçlüğü artan hastalarda penis içine aktarılan ilaçlarla test yapılabilir. Daha sonra uygun görülen hastalara sertleşme sorununu gidermek için penis protezi mutluluk çubuğu kullanılabilir.

Penis Protezi Taktırdım, Çocuğum Olabilir Mi?

Boşalma ve sertleşme yaşayan hastaların en çok merak ettiği durumlardan biride “Çocuk sahibi olabilir miyim?” sorusudur. Penis protezi cinsel ilişki sonrası sperm miktarını etkilememektedir. Böylelikle mutluluk çubuğu takılmadan önce sperm miktarı hangi yönde seyir ediyorsa, sperm oranında bozukluk yoksa takıldıktan sonra da rahatlıkla çocuk sahibi olabilirsiniz.

Cinsel İsteksizliğim Var, Penis Protezi İle Cinsel İsteğim Artabilir Mi?

Cinsel ilişki öyküsünü öncelikli olarak cinsel istek ardından penisin sertleşmesi son olarak boşalma ve orgazm olarak sıralayabiliriz. Bu kişinin hormonel duygularıdır. Penis protezi ise bu akışta penisin ereksiyon olabilmesi yani penisin sertleşmesine yardımcı olabilecek alettir. Mutluluk çubuğu yani penis protezi cinsel ilişkiyi olumlu yönde etkilemediği gibi olumsuz yönde de etkilememektedir. Psikolojik alanda baktığımızda sertleşme sorunu yaşandığında isteksizlik olağan durumdur. Mutluluk çubuğu hastalara yeniden bir güven verebilir. Bu durumda cinsel isteğe daha fazla haz duymalarını sağlayabilir.

Kaç Tip Protez Var?

Protezler iki tipte açıklanabilir. Bunlar; bükülebilir ve şişirebilirdir. Protezler hastanın öyküsü dinlendikten sonra doktor tarafından hastanın rahatlığı ve memnuniyetine bakılarak karar verilir. Hastanın da rahat kullanabileceği bir teknik seçilir.

Ameliyat Sonrası Ne Yapmalıyım, İlişkiye Girebilir Miyim?

Ameliyat genelde hastanede 1 gün kalmayı gerektirir. Taburcu olan hastalarımız 1 hafta sonra kontrole gelmelidirler. Hastalarımızın partnerleri ile girecekleri ilişkilerini ise iyileşme süresince 4-8 haftaya kadar önermekteyiz. Bu süre hastanın direncine göre daha da azalabilir.

Benzer Yazılar

Mucizevi Güç: Su!
Mucizevi Güç: Su!

Suyun yaşamımızdaki katkısı büyük. Öyle ki; su olmadan organlarımızın çalışabilmesi ve yaşamımızı devam ettirmemiz mümkün değil! Su, bizim vazgeçilmez yaşam gücümüz. Vücudumuzun yaklaşık yüzde 60’ını oluşturuyor ve her şeyin problemsiz bir şekilde çalışmasını sağlıyor.

Devamı

Sünnet Hakkında Merak Edilen Her Şey!
Sünnet Hakkında Merak Edilen Her Şey!

Sünnetsiz erkek çocuklarında, sünnetli olanlara göre 10 kat daha fazla idrar yolu enfeksiyonu görülmektedir.

Devamı

Erkeklerde Cinsel İktidarsızlığın Fiziksel ve Psikololojik Nedenleri
Erkeklerde Cinsel İktidarsızlığın Fiziksel ve Psikololojik Nedenleri

İktidarsızlık; penisin, cinsel birlikteliği sağlayacak kadar yeterince sertleşememesi durumudur.

Devamı

İnkontinans (İdrar Kaçırma) Nasıl Tedavi Edilir?
İnkontinans (İdrar Kaçırma) Nasıl Tedavi Edilir?

İdrar birikirken mesane elastik olduğundan genişlemeye başlar, bu sayede

Devamı

İdrar Kaçırma Nedenleri
İdrar Kaçırma Nedenleri

Hayatınızın her anını etkileyen idrar kaçırmanın tedavisi mümkündür.

Devamı

Sistit Nedir? Tedavisi Nasıldır?
Sistit Nedir? Tedavisi Nasıldır?

Sistir, idrar yollarının iltihaplanması anlamına gelmektedir. Üreme sisteminde en sık gördüğümüz hastalıklardan birisi olan sistitin görülme oranı, kadınlarda daha yüksektir. Zamanında tedavi edilmemesi durumunda ise, böbrekleri de olumsuz yönde etkiler ve mesane ile böbreklerde kalıcı hasarlara yol açabilir.

Devamı

Böbrek İltihabında En Çok Merak Edilen Sorular!
Böbrek İltihabında En Çok Merak Edilen Sorular!

Toplumumuzda sıkça ve her yaşta görülebilen böbrek iltihabı nedir? Nedenleri ve belirtileri nelerdir? Tedavisi nedir, önleyebilir mi? Böbrek enfeksiyonuna dair merak ettiğiniz tüm soruları sizler için yanıtladık.

Devamı

Böbrek Üstü Bezi Tümörüne Dikkat!
Böbrek Üstü Bezi Tümörüne Dikkat!

Böbreküstü bezleri böbreklerin üzerinde yer alan sarımsı endokrin sistem hormonlarını üreten bezlerdir.

Devamı

Tifo Ve Paratifo Hastalıklarına Dikkat!
Tifo Ve Paratifo Hastalıklarına Dikkat!

Tifo, sistemik bir enfeksiyon hastalığıdır. Bu hastalığa Salmonella typhi bakterisi sebep olur. İnsanlara özgü olan bu hastalıkta; karın ağrısı, yüksek ateş, şuur bulanıklığı, baş ağrısı gibi belirtiler ortaya çıkar.

Devamı

İdrarda Kan Görülmesinin Nedenleri Nelerdir?
İdrarda Kan Görülmesinin Nedenleri Nelerdir?

Pek çok sağlık sorununun kaynağı olabilecek idrardaki kan, mesane kanserinin en önemli belirtisidir. İlk belirtisi idrarda kan olan mesane kanseri öncesi kanama, çoğu zaman sancısızdır.

Devamı