Bize Sorun

Aşağıdaki formu doldurarak bilgi talep edebilirsiniz.

7/24 Yanınızdayız

Saç Ekimi

Yaklaşımımız

Saç dökülmesi nedir?

Saç dökülmesi, çoğunlukla erkekleri, zaman zaman kadınları da etkileyen ve yaşamın farklı evrelerinde kendini gösteren bir sorundur.

Saç dökülmesi neden olur?

Yapılan araştırmalarda erkeklerde %95 oranında androgenetik alopesi (erkek tipi genetik saç dökülmesi), kadınlarda ise yine erkekler gibi genetik dökülme yanında, endokrin hastalıklar, anemi gibi sağlık problemleri saç dökülmesine en çok yol açan faktörlerdir.

Tedavi olabilir mi?

Doğru yöntemler ile, doğru ellerde tedavi edilebilir. İstatistiksel olarak saç dökülmesinin en başarılı tedavi yöntemleri genelde cerrahi tedavilerdir. Cerrahi tedaviler arasında en çok tercih edilen yöntem ise FUE saç ekimidir.

Saç ekimi nedir?

Saç ekimi hastanelerde ve cerrahi tıp merkezlerinde yapılabilen, kadınlarda ve erkeklerde uygulanabilen, saç köklerinin donör bölgelerden çeşitli aletler yardımı ile eksizyonu sonrasında tercih edilen bölgelere nakledilmesi için uygulanan cerrahi bir yöntemdir.

Bu operasyonu tam teşeküllü hastanelerde yapmanın önemi nedir?

Operasyon sırasında gelişebilecek herhangi bir komplikasyona saniyeler içinde müdahale edebilmek ancak tam teşekküllü hastanelerde mümkündür. Bu gibi durumlar çok nadir gelişse bile olay anında çok hızlı müdahale etmek gerekmektedir. Ayrıca işlem sonrası gelişebilecek her türlü post-operatif primer ve komplike gelişen komplikasyona kolaylıkla tedavi imkanı sağlayabilecek multi disipliner yaklaşım ancak ve ancak üniversite hastanelerinde sunulabilmektedir.

İstediğiniz saçlara ulaşmak adına kaç seans saç ekimi yapılması gerekmektedir?

Çoğunlukla tek seans yeterli olmakla beraber, bazı bireylerde istenilen sıklığa ulaşmak için 2 ya da 3 seans uygulama yapılması gerekebilir.

Ameliyat sonrası hastalar için normal yaşamlarına ne zaman dönebilirler?

Micro-Fue Saç ekimi ameliyattan sonra hastanede yatış gerektirmeden güvenli bir şekilde evinize gitmenize olanak sağlayan minimal invaziv bir işlemdir. İlk 3 gün saç ekimi yapılan alanları çarpmalara, kaşımaya ve enfeksiyonlara karşı korumanız gerekir. 3 gün sonra başınızı nazikçe yıkayabilirsiniz. Yurtdışından veya farklı şehirlerden gelen hastalar ameliyat gününden sonra evlerini dönebilirler. İşlem sonrası seyahat etmek ve uçağa binmek serbesttir.

Saç ekimi merkezine karar vermeden önce hastalar için dikkat etmeleri gereken en önemli konular nelerdir?

  • Kişiye özel planlama

Saç dökülmeniz için beklentilerinizi ve bütçelerinizi karşılamak kaydı ile cinsiyetinize, yaşınıza ve kellik türünüze uyan özel bir planlama yapılması gerekmektedir. Kapatılacak alanın büyüklüğü, donör alanın yoğunluğu ve hacmi, saç tellerinin ve cildinizin yapısı incelenerek size en iyi tıbbi ve / veya cerrahi tedaviyi önereceğiz.

  •  Köklerin dağılımı nasıl olmalı?

Köklerin dağılımı; cilt rengi, cinsiyet, yaş, kellik türü ve saç cinsine göre her bireye özgü olmalıdır. Yoğun ve doğal görünümlü saçlarınızı yeniden oluşturmak adına farklı ve sağlıklı foliküler üniteler cerrahlarımız tarafından seçilir ve konumlandırılır.

  • Donör alanının % 100'ünü verimli olarak kullanmanın önemi

Üçüncü nesil 0,7 mm ve 0,8 mm punchlar, soğuk aydınlatma kaynakları ve foliküler ünitelerin hasar görmeden toplanmasına olanak sağlar. STRIP-FUT tekniğinden farklı olarak, Saç kökleri mikroskobun sıcak ve yoğun ışığı altında manipüle edilmez ve hayatta kalma olanağı artar, buna ek olarak FUE yönteminde işlem yapılan donör alanda parestezi ile sık sık genişleyen 25-30 cm uzunluğunda skar dokusu gelişmez. İşlem sonrasında herhangi bir yara izi ve dikiş görülmez.

  • Ameliyat sonrası iyileşme

0,7 mm FUE punch kullanımı sonrasında oluşan delikleri birkaç gün içinde iyileşir ve 1 / 1,2 mm'den farklı olarak % 100 büzülür. FUE yöntemi sonrasında, donör bölgede saptanabilir izler görülmez ve ense yoğunluğunuz neredeyse hiç bozulmaz.

  • Müdahalenin detayları

Anestezi için özel olarak formüle edilmiş düşük dozlu anestezi kokteylleri çok ince iğneler ile enjekte edilir, hastalar tamamen rahatlar ve protokol neredeyse ağrısızdır.

İşlemin Avantajları ve Riskleri

Güvenli bir prosedür mü?

FUE yöntemi saç ekiminde minimum travma, minimum kanama ve ameliyat sonrası uygulanan özel pansumanlarla çok hızlı iyileşme süresi olan işlemdir. İşlemden kısa bir süre sonra ekilen saçlar uzamaya başlar ve adaptasyon periyodunu atlattıktan sonra uzamaya ömür boyunca doğal olarak devam eder.

Saç ekiminde seçeceğiniz lokasyonun önemi nedir?

Lokasyon, hasta güvenliği, sterilizasyon, ekipman vb. için gerekli standartları en üst düzeyde sunmak açısından çok önemlidir. Saç ekimi cerrahi bir operasyondur ve kesinlikle cerrahi işlem yapma ruhsatı olan merkezlerde  ve uzman kontrolü altında yapılması gerekmektedir. Saç ekimi kısa ve kolay bir işlem gibi gözükse bile sağlıkta toplam kalite kontrol sistemlerine sahip hastaneleri ve merkezleri seçmeniz sağlığınıza ve dış görünüşünüze yapacağınız en büyük yatırım olacaktır.

İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi olarak; akademisyen medikal ekibimiz sizin için dünyadaki en yeni teknolojileri akademik seviyede takip etmekte ve bir tedaviyi sizlere uygulamadan evvel mutlaka akademik dayanaklar araştırmaktadır. Hastanemizde tüm işlemler doktor tarafından yapılmaktadır. Operasyon sonrası takip ve tedavi işlemleri yine işleminizi yapan doktorunuz tarafından sürdürülecektir.

Bölüm Doktorlarımız

Genç Yaşta Saç Kayıpları Engellenebilir Mi?
Genç Yaşta Saç Kayıpları Engellenebilir Mi?

Genç Yaşta Saç Kayıpları Engellenebilir Mi?

Devamı

Saç Dökülmesi Korkunuz Olmasın!
Saç Dökülmesi Korkunuz Olmasın!

Saç Dökülmesi Korkunuz Olmasın!

Devamı

Saç Dökülmesi İçin Tedavi Yöntemleri
Saç Dökülmesi İçin Tedavi Yöntemleri

Öncelikli olarak; bir Dermatoloji uzmanına muayene olunması ve saç dökülmesine neden olan faktörlerin doğru bir şekilde belirlenmesi gerekir.

Devamı

Saç Ekimi Hakkında En Çok Merak Edilenler
Saç Ekimi Hakkında En Çok Merak Edilenler

Saç ekimi işlemi, genellikle 4-6 saat aralığında süren cerrahi bir yaklaşım gerektiren lokal anestezi ile yapılan bir işlemdir.

Devamı