Doktorunuza Sorun

Aşağıdaki formu doldurarak bilgi talep edebilirsiniz.

7/24 Yanınızdayız

Saç Ekimi

Yaklaşımımız

 

Altın Standart Nedir?

  • En iyi lokasyon
  • En iyi ekipman
  • En iyi yöntem
  • En iyi sonuç

Saç ekimi günümüzde en çok tercih edilen estetik cerrahi işlemlerindendir. Türkiye saç ekiminde hem beceri, hem hizmet, hem fiyat yönünden çok başarılı ve önemli bir noktaya gelmiş hem de yabancı hastaların en sık tercih ettiği ülkelerden birisi olmuştur. Bu yüksek talep karşılığında, arz önemli ve ölçüde artmıştır. Artan arz ile birlikte sağlık hizmeti sunan çeşitli kalitelerde ve ölçeklerde saç ekimi hizmeti veren birçok kurum bulunmaktadır. Burada önemli olan hastaya saç ekiminin nasıl bir operasyon olduğunu anlatmak, hastanın beklentilerinin ve olabilecek sonuçların değerlendirmesini doğru yapmak ve doğru bir şekilde aktarmaktır.

İşinizi şansa bırakmayın!

Kullandığımız ileri teknoloji, en güncel tedavi yöntemleri, yüksek standart fiziksel şartlar ve alanında deneyimli uzmanlar eşliğinde saç ekiminde yüksek başarı oranı ile yanınızdayız.

Saç ekimi cerrahi yaklaşım gerektiren minimal invaziv bir operasyondur. Kişiden alınacak ve aktarılacak kök miktarına göre değişebilmekte ortalama 4-6 saat sürmektedir. İlgili saç ekim merkezleri ya da hastanelerde, doktor gözetiminde saç ekim uzmanları tarafından yapılabilmektedir. Hastalar genelde ağrıyı lokal anestezi hafif şekilde hissetmekte daha sonra bir ağrı hissetmemektedir. Operasyon sonrası genelde ağrı kesici gerektirmeyen ya da kolay kontrol altına alınabilen ağrı ve sızılar olabilir.

Kişinin saçsız alanı ve donör bölge dediğimiz ense bölgesinin yoğunluğu göz önünde bulundurularak plan yapılmaktadır. Açıklığı çok fazla, donör bölgesi yetersiz olan kişilere saç ekilmesi önerilmez. Saçlar ense bölgesinden alınırken toplanan saç kökleri tekrar çıkmayacağı için kişinin donör bölge yoğunluğuna göre plan yapılmalı, mevcut olan görüntüyü bozmadan alınabilecek en yüksek sayı çalışılmalıdır. Hastaları sadece operasyona ikna etmek adına yüksek oranlarda saç toplanması sonucunda ense bölgelerinde istenmeyen açıklıklar yaratmak estetik ve sağlık etiği açısından uygun değildir.

Saç ekiminden önce kan vermeniz gerekecek. Operasyona engel olacak herhangi bir hastalığınız yok ise saçlarınız kesilecektir. Saçlarınız kesildikten sonra lokalanestezileriniz uygulanacak, sağlıklı saç kökleriniz micro-fue motor denilen bir cihaz ile toplanacaktır. Toplanan kökler dizilecek sayılacak ve özel bir sıvı içinde bekletilerek ekime uygun hale getirilecektir. Daha sonra saç ekilecek bölgeye ekilecek saç sayısı kadar kanal açılacaktır. Açılan kanallara alınan köklerin transferi ve ameliyat sonrası pansuman ile operasyon sonuçlanacaktır.

Ertesi gün pansuman için hasta çağırılır. Dördüncü günün sonunda saç yıkaması ile ilgili eğitim ve bilgi verilir. Bu tekniğe göre yıkama gerçekleştirilmelidir.

Saç ekiminden sonra saçlarınız ilk bir ay içinde uzayacak daha sonra şok dökülme yaşayacaksınız. Şok dökülme sonrasında saçlarınız kısa bir süre sonra tekrar uzamaya başlayarak ortalama 7-8 ay içinde gerçek sonuca ulaşacaksınız.

 

 

Saç Ekimi Hakkında En Çok Merak Edilenler
Saç Ekimi Hakkında En Çok Merak Edilenler

Saç ekimi işlemi, genellikle 4-6 saat aralığında süren cerrahi bir yaklaşım gerektiren lokal anestezi

Devamı

Saç Dökülmesi İçin Tedavi Yöntemleri
Saç Dökülmesi İçin Tedavi Yöntemleri

Öncelikli olarak; bir Dermatoloji uzmanına muayene olunması ve saç dökülmesine neden olan faktörlerin doğru bir şekilde belirlenmesi gerekir.

Devamı