Bize Sorun

Aşağıdaki formu doldurarak bilgi talep edebilirsiniz.

7/24 Yanınızdayız

Vajina Estetiğinde Bunlara Dikkat

Vajina Estetiğinde Bunlara Dikkat

Vajina Estetiğinde Bunlara Dikkat!

Son dönemlerde estetik furyasında çeşitli uygulamalar artarken göze çarpan bir diğer estetik çeşidi de vajina estetiği oluyor. Kadınların vücudunu tanıması ve gerekliliklerini daha iyi bilmesi ile vajina bölgesinde gerekli ihtiyaçları vajina estetiği ile daha iyi bir görünüm alıyor. Vajina estetiğini daha çok doğum yapmış kadınlar tercih etmektedirler. Bunun dışında vajinal görünümünden hoşlanmayan kadınlar da tercih etmektedirler.

Vajinal Estetik Cinselliği Etkiliyor!

Geniş çaplı yapılan araştırmaların sonucunda kadınların cinsellikte yaşadığı sorunlardan birinin de vajina görünümünün olduğu gerçeğidir. Bu tıpkı yüzümüzde olan estetik gerektiren sorunlarda kameraya yansıttığımız görüntü gibidir. Hastalar kendilerini cinsel ilişki sırasında huzursuz hissedebilir. Bu durumda vajinalarında istemedikleri görüntünün varlığından, özgüvenlerini tam olarak hissedemediklerinden kaynaklı olabiliyor.

Vajina Estetiği Nasıl Yapılır?

Vajina estetiği geniş çaplı bir operasyondur. Uzman bir hekim tarafından yapılması büyük önem arz ediyor. Peki, vajina estetiğinde hangi tür uygulamalar yer alıyor?

Bunları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

Vajina Daraltma

Doğum esnasında bebeğin gelişini kolaylaştırmak için bölgeye uygulanan epizyotomi işlem ile vajinal bölge de belirgin bir genişlik oluyor. Bu genişlik kasların formunu kaybetmesi ile ortaya çıkabiliyor. Ameliyat genel anestezi altında yapılabilmektedir. Kas dokuları tedavi edilerek daha sıkı hale getirilir. Bu yapıların içinde haz hissini veren ruga yapısı da hasar görmüş olabilir. Vajina estetiğinin içinde bu yapı da tedavi edilir.

İç Dudak Sarkması

Anatomik olarak bazı kadınlarda vajina da bulunan dudaklar daha içeri doğru, bazı kadınlarda ise dışa doğru sarkık olarak görülüyor. Bu görüntü en çok yazın plajda bikini giyerken veya dar kotlar giyinildiğinde ortaya çıkıyor. Vajina estetiği içerisinde en çok başvurulan konulardan biri de budur. Vajina dudaklarının fazla sarkık olması nem ile beraberinde bakteri üremesini getirebilir.

Vajinada Görülen Koyu Renkler Sebebi Nedir?

Sık sık değiştirilmeyen iç çamaşırları vajinada kararmaya neden olarak gösterilebilir.

Vajina Ameliyatı Sonrası Neler Yapılabilir?

Vajina daraltma sonrasında çok aşırı rahatsız edici ağrı olmamaktadır. Tabi bu hastalar arası değişim gösterebilir. Bir süre hassasiyet görülebilir. Operasyon sonrasında vajina içinde tampon bırakılır. Bu tampon toplamda bir gün kalır. Tampon alındıktan sonra hissettiği hassasiyet geçecektir. Bunun devamında 3 ile 5 gün arasında bir sızıntı görülebilir. Bu sızıntı telaşlanacak ve korkulacak bir durum değildir. Ameliyat sonrasında dikişler kendiliğinden eriyecektir. Hasta 3 gün içinde normal yaşantına dönebilir. Cinsel ilişkiye dönüş ise 6 haftaya kadar sürebilir.

 

 

Benzer Yazılar

Laparoskopik Cerrahi Konfor Değil İhtiyaç!
Laparoskopik Cerrahi Konfor Değil İhtiyaç!

Tıp alanındaki gelişmeler sayesinde klasik cerrahi uygulamaları yerini; daha küçük yara izi ve daha az ağrı ile sonuçlanan laparoskopik cerrahiye bıraktı.

Devamı

Gebelik Kolestazı Nedir?
Gebelik Kolestazı Nedir?

Gebelik kolestazı, çok sık görülmemek ile birlikte anne adaylarında yaygın kaşıntı şikayetiyle ortaya çıkmaktadır.

Devamı

Hamilelikte Plasenta Previa Hayati Tehlike Taşıyor!
Hamilelikte Plasenta Previa Hayati Tehlike Taşıyor!

Plasenta previa, bebeğin eşi olarak bilinen plasentanın rahim içinde doğum kanalını kapatacak şekilde yerleşmesi durumudur.

Devamı

Genital Estetik Nedir?
Genital Estetik Nedir?

Genital estetik, dış genital organların kendi içerisindeki bölümlerinin birbirine daha uyumlu hale getirilmesi işlemidir. Bölümlerin birbirine olan uyumsuzlukları, hastalarda sıklıkla estetik açıdan sorunlar yaratabilmektedir. Oluşan bu sorunlar genital estetik ile düzeltilebilmektedir.

Devamı

Tüp Bebek Tedavisi Hakkında Önemli Bilgiler
Tüp Bebek Tedavisi Hakkında Önemli Bilgiler

Çocuk sahibi olmak isteyen aileler, tüp bebek konusunda toplumda doğru bilinen yanlışlar ve bilinçsiz uygulamalar nedeniyle endişe ya da hayal kırıklığı yaşayabiliyor.

Devamı

Adet Öncesi Gerginlik Sendromu Hakkında Ne Biliyorsunuz?
Adet Öncesi Gerginlik Sendromu Hakkında Ne Biliyorsunuz?

Premenstrüel sendrom (PMS) nedir? Premenstrüel sendromu, adet öncesi gerginlik sendromu anlamına gelir. Adet kanamasının yaklaşmasına çok az kalmışken, kadınların yaklaşık %75’inde hormon düzeylerinin değişmesine bağlı olarak bazı şikayetler gözlemlenir.

Devamı

Sezaryen Doğum İle Obezite Arasında Bir İlişki Var Mı?
Sezaryen Doğum İle Obezite Arasında Bir İlişki Var Mı?

Sezaryen, bir doğum tercihinden ziyade anne ve/veya bebek için hayat kurtaran bir operasyon olduğunda uygulanmaktadır.

Devamı

Kızlık Zarı Dikimi
Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı dikimi, bekaretini kaybetmiş kadınların tekrar ilişkiye girdiklerinde kanama olması açısından yapılan bir ameliyattır.

Devamı

Hamilelikte İdeal Kilo Alımı Ne Kadar Olmalı?
Hamilelikte İdeal Kilo Alımı Ne Kadar Olmalı?

Hamilelikte ideal kilo alımı olarak bir değerlendirme yoktur.

Devamı