Bize Sorun

Aşağıdaki formu doldurarak bilgi talep edebilirsiniz.

7/24 Yanınızdayız

Yara Bakım Merkezi

Yaklaşımımız

Kronik yara; altında yatan birtakım sorunlardan dolayı iyileşmesi geciken, normal iyileşme safhalarını göstermeyen, genellikle iyileşmesi üç aydan fazla süre alan, tedaviye iyi yanıt vermeyen yaralara denir. Yaşlı nüfusun artış göstermesinden dolayı ilerleyen yaşlarda daha sık görülen kronik yaralar gitgide artmaktadır. Kronik yaralar bu yaş grubu içinde en büyük mortalite ve morbidite sebeplerindendir. Kronik yara gelişimi açısından; diyabetliler, yaşlılar ve obezite hastaları risk grubundadır. Yara iyileşme bozukluğunda; kişinin altta yatan hastalığı, yaşı ve bakım koşulları gibi pek çok çeşitli etken bulunsa da, özellikle dört önemli faktörün etkisinden bahsedebiliriz. Bunlar:

• Yetersiz doku oksijenizasyonu

• Doku hasarı

• Diyabet gibi altta yatan bir hastalığın varlığı

• Bakteriyel enfeksiyonlar

Kronik yara ve diyabetik ayak tedavisi konusunda uzman doktorlarımızdan ve deneyimli hemşirelerimizden oluşan ekibimiz; hastanın tedavisinden önce hastanın ve yaranın durumunu iyi bir şekilde değerlendirerek, etkin bir tedavi uygulamayı hedefler. Yaranın bakımında; uzman doktorlarımız ile aktif olarak görev alan hemşirelerimiz; oluşabilecek komplikasyonları öngörüp engelleme ve yaranın daha kısa sürede iyileşmesini sağlamak için uygulanacak yöntemler hakkında gerekli bilgi ve tecrübeye sahiptir. Yaptığımız çalışmalar ile yara yüzeyini koruyor ve iyileştirmeyi hızlandıran yöntemler uyguluyoruz.

Hemşireden Kalpleri Isıtan Hareket
Hemşireden Kalpleri Isıtan Hareket

M. 48 yaşında 2 çocuk babasıdır. Kocaeli’nde yaşamakta olan M. (48), özel bir hastanede boyun fıtığı ameliyatı olduğu işlem sırasında boyun fıtığı patladı. Bütün vücudu felç olan hasta tedavi sürecine İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi’nde devam ediyor.

Devamı