Bize Sorun

Aşağıdaki formu doldurarak bilgi talep edebilirsiniz.

7/24 Yanınızdayız

Yoğun Bakım Üniteleri

Yaklaşımımız

Yoğun bakım ünitesi, vital fonksiyonları bozulmuş ve yaşamsal risk taşıyan kritik hastaların kesintisiz 24 saat bakımlarının yapıldığı, yaşamsal desteğin verildiği ve ileri teknoloji ile donatılmış alanlardır. Gelişmiş teknolojik altyapılarının yanı sıra; multidisipliner yaklaşımların yoğun olarak uygulandığı birimler olarak sağlık hizmeti sunumunda, son derece önemli bir yere sahiptir. Hastanemizin hayati önem taşıyan;

  • Cerrahi yoğun bakım
  • Dahili yoğun bakım
  • Koroner yoğun bakım
  • Kardiyovasküler yoğun bakım
  • Yenidoğan yoğun bakım

ünitelerinde tüm cerrahi ve dahili dalların, gelişmiş teknolojiye sahip laboratuvarın ve görüntüleme (bilgisayarlı tomografi, manyetik rezonans, ultrasonografi ve benzeri) merkezinin 7 gün 24 saat desteğiyle etkin ve kaliteli yaşamsal destek ve tedavi hizmeti sunulmaktadır.

3. basamak yoğun bakım ünitesi nedir?

Yoğun bakımda hastalar durumlarının ciddiyetine göre 3 basamağa ayrılmaktadır. Birinci basamak hastalar en hafif hasta grubunu oluştururken 3. basamak hastalar en ağır hasta grubunu temsil etmektedir. En ağır hasta grubunu tedavi edebilmek için hastanenin bazı şartları karşılaması gerekmektedir. Bu şartların karşılanması için belirli branşlarda doktorların da bulunması gerekmektedir. Ek olarak hastanenin bazı fiziksel şartları yerine getirmesi ve bazı ileri teknoloji cihazları bulundurması gerekmektedir. Hastanemiz, tüm şartları sağladığı için 3. basamak hizmet verebilmektedir.

3. basamak hizmet gerektiren hastalar kimlerdir?

Üçüncü basamak hastalarda çoğunlukla; çoklu organ yetmezliği, koma, şok gibi ileri derecede problemler vardır. Bu organ yetmezliklerinin tedavisi için yüksek teknolojiye sahip cihazların kullanılması gerekir. Bu cihazlar böbrek yetmezliği için diyaliz cihazları, kalp yetmezliği için aort içine yerleştirilen balon pompalar, yapay kalp-akciğer cihazları, solunum cihazları gibi birçoğu sayılabilir. Bu tür hastaların yaşamsal fonksiyonları anlık olarak ileri seviye monitorizasyon ile takip edilmektedir. Ayrıca; 3. basamak hastalar birden fazla branş doktorunun tedavisine ihtiyaç duyar. Çünkü asıl problemin yanında birçok yandaş hastalıkları olabilmektedir. Yoğun bakımda hizmet 24 saat aralıksız verilebilmelidir.

Üçüncü basamak hastalara en iyi bakımı sağlayabilmek bir ekip çalışmasını gerektirir. Bu ekibin temel taşları yoğun bakım hemşireleri ve doktorlarıdır. Hastanemizde, yoğun bakım hizmeti için doktorlar 24 saat bizzat hastanede kalarak tedavi vermektedir. Evden takip söz konusu değildir. Ek olarak bu nöbet olayına sadece uzmanlar değil profesörler dahil tüm akademik kadro dahildir. En iyi hizmet en iyi kadro, ekipman ve planlama ile verilir.

Bir Gencin Yaşama Tutunma Öyküsü: Kaza Sonrası Yaşam Mücadelesini Kazandı!
Bir Gencin Yaşama Tutunma Öyküsü: Kaza Sonrası Yaşam Mücadelesini Kazandı!

Bir Gencin Yaşama Tutunma Öyküsü: Kaza Sonrası Yaşam Mücadelesini Kazandı!

Devamı

Entübe Nedir? Hasta Ne Zaman Entübe Edilir?
Entübe Nedir? Hasta Ne Zaman Entübe Edilir?

Entübe hasta kalıbını çok sık duyar hale geldik. Bu, hastaya entübasyon işleminin uygulanmış olduğu anlamına gelir. Hava kontrolünü sağlayamayan veya yardım almadan solunumunu gerçekleştiremeyen hastalar için uygulanır.

Devamı