Medikal Estetik

Yaklaşımımız

Yaşlanmaya bağlı olarak birçok kişide, ciltte sarkma, kırışıklık, güneş lekeleri, saç kaybı, kellik gibi birçok şikâyet görülmeye başlar. Kişinin yaşı, genetik yapısı, yaşam tarzı, beslenme stili ile sigara ve alkol kullanım tercihlerine bağlı olarak yüz ve boyun belgesinde, vücudun genelinde yıpranmalar meydana gelir. Medikal estetik, bu şikâyetleri ameliyatsız şekilde onararak, estetik kaygıların kolay ve doğal bir şekilde ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.  Günümüzde sağlıklı ve doğal bir görünüme kavuşmak isteyen kişiler tarafından sıkça tercih edilir. Genellikle orta yaş ve üzeri kişilerin başvurduğu yöntemler olsa da ileride meydana gelecek yıpranmaların önüne geçmek isteyen kişiler de erken yaşta medikal estetik bölümüne başvurmaktadır.

İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi ve Acıbadem Polikliniğimizde hizmet veren Medikal Estetik Bölümümüzde; dolgu, botoks, PRP, mezoterapi ve ip askı ile yüz germe gibi ameliyatsız estetik uygulamalar ile yıllara meydan okuyun! Medikal Estetik uygulamalarımız alanında deneyimli doktorlarımız ile gerçekleştirilmektedir

Medikal estetik uygulamaları, cerrahi estetik uygulamalarından farklıdır. Medikal estetik alanında ameliyat gibi cerrahi yöntemlere başvurulmaz. Ciltte kesi oluşturmadan uygulanan bir yöntem olduğu için genel anestezi yapılmaz. Operasyon sonrasında günlük yaşama dönüş süresi çok kısadır. Estetik başarı oranı yüksektir.

Medikal Estetik Bölümümüzde Gerçekleştirilen Uygulamalar Nelerdir?

Gençleştiren Uygulamalar: Dolgu uygulamaları, botoks, ip askı ile ameliyatsız yüz germe gibi yüzün gençleştiren yöntemleri içerir.

Saç Ekimi ve Uygulamaları: Özellikle erkekler tarafından tercih edilen bu yöntem saç dökülmesi yaşayan kişiler için uygulanır. DHI, Sapphire FUE yöntemleri ile saç ekimi gerçekleştirilirken, Mezoterapi ve PRP gibi yöntemler ile saç kökleri güçlendirilir.  

Mezoterapi: Vitamin, enzim, büyüme faktörü, antioksidan içeren özel ilaçlar, mikro boyuttaki iğnelerle cilt tabakasının altına enjeksiyon yöntemi ile işlenir. Ciltte renk tonu eşitlenerek kırışıklar azalır ciltte gençleşme görülür.  

PRP: PRP İngilizce “Platelet Rich Plasma” ifadesinin baş harflerinin kısaltması olup, “Trombositten Zengin Plazma” anlamına gelmektedir. Kişiden alınan kan, santrifüj işlemi ile bileşenlerine ayrılır. Vücutta pıhtılaşma ve büyümeyi sağlayan trombositlerin yoğun olarak buluğundu bir çeşit plazma sıvısı elde edilir bu yöntemde, işlemden geçirilen plazma hücreleri, hastanın hasarlı dokularına enjekte edilir.

Burun dolgusu: Burun dolgusu yöntemi ile burnun ucundaki düşüklük, şekil bozuklukları yaşayan kişiler tarafından tercih edilir. Ameliyatsız olan bu işlem yapılırken dolgu maddesi burun ucundaki derinin altına enjekte edilir. Böylece burun ucu daha kalkık bir görünüme sahip olur.

Medikal Estetik Bölümümüzde cilt ve saç yapınıza göre özel kişiye özel tedaviler ile sağlıklı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Düzenli aralıklarla yaptıracağınız medikal estetik işlemleri ile zamana medyan okuyabilir ve yaşlanmaya bağlı şikâyetleri önleyebilirsiniz.